Δευτέρα 7 Ιουνίου 2021

Δίας Δίου-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-1

Ο Ι. Ξυδούς, του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου, σφραγίζει την κατάκτηση της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα, για την ομάδα του, στον 3ο όμιλο της Γ' εθνικής κατηγορίας, με το... γκολ που σημειώνει στις καθυστερήσεις του αγώνα (1-0), με αντίπαλο εκτός έδρας τον Δία Δίου (μετά από σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη και αμυντική ολιγωρία), δίνοντας, παράλληλα, το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς στους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους της ομάδας.
Ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, κατακτά τη νίκη, τους τρεις βαθμούς και την εξόχως τιμητική τρίτη θέση στον όμιλο, στην πρώτη του χρονιά στη συγκεκριμένη κατηγορία στην ιστορία του, γεγονός που ανεβάζει τον πήχη των προσδοκιών και των απαιτήσεων για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.